Regulamin Sesji Zdjęciowych
Monika Bartodziejska Fotografia

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poniższy Regulamin Został stworzy dla usprawnienie naszej współpracy, na podstawie mojego dotychczasowego doświadczenia oraz na postawie najczęściej zadawanych przez Was pytań.

Zrezygnowałam z papierowych umów na rzecz tegoż regulaminu. Chciałabym ograniczyć zużycie papieru oraz biurokrację. W dniu sesji otrzymacie ode mnie do podpisania tylko i wyłącznie potwierdzenie zapoznania się z regulaminem oraz RODO, które mam do wglądu w dniu sesji.

 

1. Rezerwując sesje jednocześnie akceptujesz poniższy regulamin. Rezerwując Termin na sesje musisz powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr. Telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usługi.


2. Klient nie może ingerować, nakazywać i wymagać innego systemu pracy od Fotografa.


3. Gwarantuje wykonanie usługi na poziomie pokazanym w moim portfolio na stronie oraz w social media, zgodnie zachowaniem mojej stylistyki zdjęć.


4. Usługa EXPRES ( gdy Klient otrzymuje fotografie wyretuszowane do 7 dni roboczych) wiąże się z dopłatą 300zł


5. Sesje weekendowe wykonuje tylko w soboty do godziny 11:00..


6. Prawa autorskie zdjęcia należą do fotografa – o tym stanowią przepisy prawa. Zakupienie zdjęć nie jest równoznaczne z jego własnością w rozumieniu Prawa Autorskiego. Więc nie można wysyłać zdjęcia np. na konkursy bez pisemnej zgody fotografa.


8. Po rezerwacji terminu sesji należy w przeciągu 3 dni uiścić wpłatę zadatku w kwocie 100 zł na poczet właśnie tej rezerwacji ( Brak wpłaty po upływie 3 dni oznacza, że termin jest ponownie dostępny dla innych klientów) Wpłaty zadatku proszę dokonać na poniższy nr konta:
52 1140 2004 0000 3602 7389 6966 –mBank, Monika Bartodziejska
w tytule proszę wpisać swoje imię i nazwisko oraz datę i godzinę umówionej sesji.

Co dalej po sesji ?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

9. Po sesji w przeciągu 10 dni roboczych otrzymujecie ode mnie galerie ze zdjęciami do wyboru.
10. Klient zobowiązuje się odesłać wybrane ujęcia do Fotografa w przeciągu 5 dni roboczych.
11. Fotograf zrealizuje zamówienie od daty wybrania zdjęć przez Klienta w terminie 25 dni roboczych.
12. Klient może odebrać produkt końcowy osobiście lub skorzystać z opcji wysyłki. Jeśli Klient decyduje się na odbiór osobisty to musi wiedzieć, że zdjęcia są przechowywane u fotografa 60 dni. Po upływie tego czasu fotograf utylizuje zdjęcia.
13. Cena Sesji obejmuje USŁUGĘ fotograficzną. Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna. Klient ma do wyboru wysyłkę Kurierem w cenie 15 zł lub Paczkomatem w cenie 13zł
14. Klient może w ciągu 7 dni od odbioru zdjęć zgłosić ew. poprawki zdjęć. Fotograf ze starannością postara się poprawić zdjęcia jednak zgodnie ze swoim stylem retuszu.
15. Wynagrodzenie za sesje należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem do dnia sesji. Nie wysyłam plików do czasu  nie otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.
16. Nie ma możliwości zmiany pakietu po sesji. O wybranym pakiecie należy poinformować fotografa najpóźniej dzień przed sesją.
17. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie VOUCHERA PREZENTOWEGO. Opłata jest pobierana z góry za całość. Taki VOUCHER jest ważny przez rok. Po upływie tego czasu nie realizuje usługi. Na Voucherze jest podana data ostatniego dnia realizacji bonu, nie umawiania się na sesje. Sugeruje, aby przy wykorzystaniu bonu umówić się z co najmniej 1,5 miesięcznym wyprzedzeniem.
18. Zdjęcia do wyboru otrzymujecie przez program photonesto.com . Zdjęcia które wysyłam Wam do wyboru są po wstępnej obróbce.
19. Wyretuszowane zdjęcia otrzymujecie w ilości podanej w wybranym pakiecie. Każde dodatkowe zdjęcie jest płatne wg. cennika zgodnego z ofertą, której wyboru dokonaliście.
20. Nie oddaje SUROWYCH zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia niewyretuszowanych plików RAW.
21. Pliki wybranych zdjęć po oddaniu ich klientowi, przechowuje 30 dni na dysku. Nie ponoszę odpowiedzialności za ich utratę przez klienta
22. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii- prawa autorskie posiada fotograf.

SESJA PLENEROWA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

24. Na sesje plenerową mój dojazd do 10 km. od mojego miejsca zamieszkania, jest gratis.
25. Na sesją zdjęciową proszę przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia ten czas jest odliczany z czasu przebiegu naszej sesji ( Bywa tak, że jednego dnia mam kilka sesji i nie mogę doprowadzić do spóźnienia). W przypadku niemożliwości dotarcia na sesje proszę o informacje przynajmniej godzinę wcześniej.
26. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu sesji dwukrotnie ze względu na niepogodę (USTALAMY TO DZIEŃ PRZED SESJĄ GDY PROGNOZA JEST JUŻ BARDZO KLAROWNA), Sesje przekładamy tylko w przypadku porywistego wiatru, ulewy, burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwoływania zdjęć. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.
27. SESJA PLENEROWA: Klient decydujący się na sesje w plenerze musi być świadomy, że plener to natura czyli są tam owady, zwierzęta, rośliny, woda, błoto, piach itd. Stosowane zabezpieczenia np. przed kleszczami, komarami leżą po stronie klienta. Nie można mieć pretensji do fotografa o zadrapanie się gałązką czy ugryzienie przez komara. Poruszając się po lasach, łąkach, polach czy miejscach betonowych zachowujemy zdrowy rozsądek i ogólne zasady bezpieczeństwa.
28. Na sesje plenerowe nie zabieramy wózków, nosidełek, fotelików, siatek. Minimalizujemy niepotrzebny balans, który co chwile musimy gdzieś odkładać. ZABIERAMY SIEBIE, DZIECI I DOBRY HUMOR. Ja do swojej torby mogę wrzucić, jedną pieluchę, chusteczki, wasze telefony i dokumenty, jakąś wodę. Dotyczy to również par, mam z brzuszkiem i innych 😊
29. W miejscach plenerowych opłatę za wejście, bilet i koszt wykonania sesji np. na terenie jakiegoś pałacu ponosi Klient.

Sesja LIFE STYLE w domu Klienta

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

30. Na sesje lifestyle należy wysprzątać mieszkanie, poukładać zabawki, pochować pranie z suszarek, pochować płyny z dużym logo, czy neonowe ścierki itd. Warto to zrobić ponieważ później nie będzie możliwości usunięcia tego ze zdjęcia. Jeśli macie obawy, że mieszkanie nie nadaje się do przeprowadzenia w nim sesji, prześlijcie mi zdjęcia abym ja mogła to ocenić jeszcze przed sesją.

SESJA W STUDIO

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

31. Sesje w studio odbywają się w Gdańsku Kowale.
32. W studio znajdują się różne cenne sprzęty i rekwizyty. Przychodząc z dziećmi jesteście za nich odpowiedzialni. W razie jakichkolwiek zniszczeń po stronie Klienta, Klient ponosi za to materialną odpowiedzialność.
33. Bywają różni Rodzice, w sytuacji gdy Wasze pociechy np. kopią w szyby, drzwi, meble, jeżdżą autkami po ścianach, bardzo proszę, aby rodzic zareagował w innym wypadku będę musiała zrobić to ja, ponieważ przychodząc do mnie na sesje w studio oczekuje od Klienta szacunku dla moich dóbr materialnych. Sama jestem rodzicem i wiem, że to ja odpowiadam za moje dziecko i nie mogę tego tłumaczyć, że on po prostu taki jest gdy zrobi coś złego.

UBIÓR NA SESJE

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

34. Przygotowanie strojów na sesje leży po stronie Klienta. Polecam stosowanie prostych kolorów i wzorów współgrających ze sobą. Gdy jedna osoba ma krzykliwy lub mocniejszy wzór, reszta uczestników sesji lepiej żeby miała gładkie stroje. Najlepiej posiadać dwie stylizacje, aby w razie czego można było się przebrać. W przypadku wątpliwości zawsze można skonsultować to ze mną podsyłając zdjęcia co rozważacie 😊 Przed sesją wysyłam Wam folder z inspiracjami kolorystycznymi ubioru dla całej rodziny. 
35. Dla Kobiet w ciąży posiadam do wyboru szeroką Gamę sukienek ciążowych oraz wianków (link do sukienek podaje na kilka dni przed sesją) Z sukienek można skorzystać nieodpłatnie. CZĘŚĆ SUKIENEK RÓWNIEŻ SPRAWDZI SIĘ ŚWIETNIE W PRZYPADKU SESJI KOBIECYCH.
36. W przypadku sesji dziecięcych, posiadam stroje dla noworodków oraz roczniaków.

A na Koniec coś o mojej pracy…

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

37. Prowadzę własną działalność gospodarczą, ale mam dwójkę małych dzieci i szereg innych obowiązków z prowadzeniem firmy i domu. Na Zapytania o ofertę  lub termin staram się odpowiadać jak najszybciej. Zazwyczaj Odbywa się to do południa lub późnym wieczorem. W weekendy i święta zastrzegam sobie możliwość wydłużenia czasu odpowiedzi.
38. W weekendy i Święta nie siadam do komputera, a co za tym idzie, nie retuszuje Waszych zdjęć, nie robię zamówień, projektów ani innych prac z użyciem komputera. ❤